Akupresurní podložka se může stát vaším nejlepším přítelem

Akupresurní podložka se může stát vaším nejlepším přítelem
Akupresura je tradiční asijská medicínská technika, která je založená na principu stimulace bodů na těle, které se označují také jako akupresurní. Cílem je uvolnění blokované energie a podpora hojení a relaxace. Díky akupresurní podložce si můžete takovou relaxaci dopřát rovněž v domácím prostředí. Akupresurní techniky jsou staré několik tisíc let, rozvíjeli je čínští mniši, lékaři a léčitelé. Podložka je sice ve světě spíše novinkou, ale vyvíjí tlak na specifické body na těle, podobně jako při masáži. Hroty na podložce při kontaktu s tělem stimulují produkci endorfinů, tedy hormonů štěstí.

Domácí akupresura aneb pořiďte si podložku

Návštěva odborníků je finančně náročná. Ne každý si ji proto může dovolit. V takovém případě lze vsadit na akupresurní podložky, se kterými si masáž dopřejete i v domácích podmínkách. Polštář nebo podložka? Záleží na vás, možnosti jsou různorodé! Na těchto podložkách můžete ležet na zádech pro úlevu od bolesti zad, sedět na nich k uvolnění napětí hýžďového svalstva nebo dolní části zad či je používat pod chodidly k reflexologické stimulaci. Frekvence využití se může lišit, obecně se tedy doporučuje, abyste začínali velmi pozvolna a postupně prodlužovali dobu podle toho, jak si vaše tělo začne přivykat. Masážní jehličky z plastu jsou velmi důmyslné. Podložka je díky nim lehká a můžete si ji přenést kamkoliv.

Jak dlouhou dobu strávit na podložce?

Akupresurní podložky je možné používat na denní bázi, ale nezapomeňte, že začínat musíte opatrně. Zkuste jen pár minut ležení na podložce a počkejte, jaký se dostaví efekt. Čas postupně zvyšujte, a to třeba až na celou půlhodinu. Na začátku je možné, že vám pokožka zarudne nebo bude proces mírně bolestivý. Dostaví se pocit pálení, což je vlastně zcela normální, zejména pro citlivější kůži. Akupresura není totéž, co akupunktura, jak už napovídá název, jde spíše o jemný, ale dlouhodobý tlak prstů než drobné vpichy. A podložka má za cíl simulovat takovou formu masáže.

Komu je tato metoda zapovězena?

Pokud trpíte kožními chorobami, máte otevřenou ránu nebo máte za sebou infarkt, tuto podložku byste rozhodně využívat neměli. Doporučit ji nelze ani těhotným ženám. Nejste-li si zcela jistí, jestli tuto techniku můžete využít, napoví vám diskuze s ošetřujícím lékařem. Proceduru byste neměli provádět po obědě nebo večeři a také ve chvíli, kdy se už chystáte spát. Vyberte si vhodnou dobu, kdy nebudete nikým rušeni. Záleží jen na vás, kdy se pustíte do akce a na jakou konkrétní část těla by měla akupresurní podložka působit. Může zmínit bolest hlavy, zad nebo dalších partií. Na trhu jsou podložky různých velikostí, menší můžete využít k masáži chodidel nebo obličeje, kolene nebo loktů. Velké obvykle masírují celá záda. Kupte si výrobek od známých výrobců, investujte do kvality.

Ohodnoťte prosím

5 / 5. 1

Please follow and like us:

Napsat komentář