Klasická RUSKÁ MASÁŽ

Ruská masáž

Co si pod tímto pojmem vlastně představit? A jak se odlišuje v porovnání s masážemi, které přicházejí z jiných koutů světa nebo od klasické české varianty? I když nedosahuje ruská masáž popularity švédské masáže, alespoň pokud jde o západ Evropy, v domácím prostředí je velmi populární. Má hodně společného se sportovními masážemi a jejím cílem je naprosté uvolnění svalů, které vede k odstranění bolesti, zlepšení imunity a v neposlední řadě také prospěje nervové soustavě.

Určena nejen pro aktivní sportovce

V porovnání s masážemi, na které jsme zvyklí od českých masérů, je tato pojatá více sportovně.
Nakonec, využívají ji také profesionální sportovci a zaměřuje se hlavně na části těla, které masírovaného bolí. Ruská masáž je komplexní a působí na celé tělo, pomoci může prakticky každému.
Kromě hnětení a vibrací se při této formě masáže využívá tzv. ruční perkuse, která je i součástí švédské masáže. Rychlé údery zápěstím obou rukou na střídačku, technika je podobná bubnování na ruční bubínek.
Perkusní terapii využívali už maséři antického Říma, Číny i starých Slovanů, velmi ji uznával i otec lékařství Hippokrates. Dokáže totiž uvolnit svalová vlákna až třicetkrát lépe než klasická masáž, snižuje ztuhlost a bolestivost, v neposlední řadě také umožní efektivnější regeneraci svalů z důvodu výrazně lepšího prokrvení.

Bere si to nejlepší z okolních vlivů

Ruská masáž v kombinaci s rukama šikovné masérky může přinést opravdu zajímavé výsledky hned napoprvé. Jde o celostní masáž, která má za sebou dlouhý vývoj a vzala si to nejlepší z celého světa.
Věnuje se všem orgánům, každé části těla – působí celostně, ne jenom na konkrétní partie těla jako třeba masáž na švédský způsob. Může pomoci zlepšit astma a další onemocnění dýchacích cest, odbourat stres a pocit úzkosti, podpoří metabolismus a trávení, působí blahodárně například i na bolesti kloubů a bolestivý syndrom karpálního tunelu. Bude tedy vhodná i pro seniory nebo malé děti, je neinvazivní a doporučuje se například i při zkrácených svalech nebo po rekonvalescenci po operacích. Snížení krevního tlaku, zlepšení průtoku lymfy, to jsou další benefity s ruskou masáží úzce propojené.
Ovlivní člověka na všech úrovních, dokáže pracovat s emocemi, energiemi, ale také samotným fyzickým tělem. Dojde k vyplavení endorfinů, díky čemuž se uvolní napětí a zmírní se i pocit bolesti, ať už přichází odkudkoliv. Klasická ruská masáž bere maximálně v potaz anatomii člověka, který ji přijímá – široký repertoár různých technik pak dává masérům zajímavé možnosti. Dlouholetý vývoj, a to nejlepší z okolních vlivů je sázkou na jistotu, s ruskou masáží se budete cítit o pár let mladší…

 30 minut45 minut60 minut90 minut 
Klasická ruská masáž450,- Kč600,- Kč800,- Kč1200,- Kč 
      
Hodnocení
5/5