Fotobiomodulace je vlastně léčba za pomoci světla

Fotobiomodulace je vlastně léčba za pomoci světla

Terapie světlem je stará jako lidstvo samo, jde o přírodní metodu, která se využívá už po staletí. Díky moderním přístrojům bylo možné ji přivést blíže směrem k dokonalosti. Co si přesně představit pod pojmem fotobiomodulace? Jaké benefity se s ním spojují? A můžeme tuto proceduru podstoupit také v masážních salonech? Sluneční paprsky dodávají pozitivní energii, ve dnech, kdy je jasná obloha a teplo, se všichni cítíme velmi dobře. A právě těchto výhod lze využít při dlouhodobém léčení duše i těla. Jak? Pojďme se na tuto problematiku podívat více zblízka.

Neinvazivní a velmi oblíbená metoda

Nejde o chirurgický zákrok, není třeba, abyste se na tuto formu terapie dlouho připravovali. Jednoduše, fotobiomodulace využívá vlnové délky světla k tomu, aby měla pozitivní vliv na různé buněčné funkce. Je to metoda, kterou využívali také vědci v americké NASA ještě před přelomem nového tisíciletí. Existuje celá řada různých přístrojů, co se používají při světelných terapiích. Zajímavý efekt přináší například LED panel Pulse 300. Bez světla není možný život, příroda i lidstvo jsou nastaveny stejně. A jednoduše řečeno, buňky, které nemají dostatek světla, jsou unavenější a potom snáze podléháme různým onemocněním. Co s tím? Terapie červeným světlem je ověřenou metodou. Dáte jí také šanci?

Červené světlo neobsahuje UV záření

V čem je tedy rozdíl oproti slunečním paprskům? Jednoduše, červené světlo nemá jako součást UV záření, takže nehrozí potíže, které by přineslo nadměrné slunění. Fotobiomodulace trvá kratší dobu než průměrná masáž, většinou půjde maximálně o půlhodinku. Laicky řečeno, funguje přesně jako dobíječ baterií. Pokud budete vystaveni červenému světlu, hojí se lépe záněty a rekonvalescence po zraněních je podstatně efektivnější. Jde o systém, který už dávno využívají vrcholoví sportovci, aby překonali svá maxima a mohli podávat výkony po celou sezonu. V čem konkrétně jim prospěje červené světlo?

  • Lepší okysličení krve. Tedy lepší výkonnost a vytrvalost, podporu imunity a spoustu energie.
  • Fotobiomodulace má podobný efekt jako teplo. Výsledkem může být nižší bolestivost kloubů.
  • Hojení ran je rychlejší, rekonvalescence po zranění trvá kratší dobu. Sportovci jsou dříve fit!

Lepší psychika díky světelné terapii

Bude mít efekt u vrcholových sportovců, ale rozhodně prospěje i vám, kteří nezdoláváte světové rekordy a neposilujete každý den ve fitness centrech. Jednoduše totiž stimuluje buňky vašeho těla k efektivnější činnosti, kterou už brzy pocítíte doslova na vlastní kůži. Přesně tak, protože buňky, které mají k dispozici dostatek kyslíku, dovedou lépe zpracovávat a odplavovat toxiny. Pokožka pak bude pevnější a pružnější, akné přestane být viditelným problémem. Proces omlazení pleti totiž právě odstartoval! Podpoří se tvorba kolagenu, což má vliv i na vrásky. Ruku v ruce s tím pak jde i lepší psychika, která je vždy až na prvním místě. Pokud je spokojená duše, bude spokojené i celé tělo!

Zdarma v rámci masáže 10 minut.

Ohodnoťte prosím

5 / 5. 3

Please follow and like us:

Napsat komentář