Proč je vhodné chodit na masáže pravidelně…

Proč je vhodné chodit na masáže pravidelně…

Pokud jste už zažili slastný pocit uvolnění na masážním stole, víte, o čem je právě řeč. Jak říká klasik, jednou je málo. Masážní salon se může stát užitečným přítelem – zvládne osvobodit vás od únavy, zlepšit imunitu, uvolnit zkrácené nebo namožené svaly, potěšit na těle i duchu a také doslova vlít novou krev do žil. Má to nicméně jednu podmínku. I když jsou výsledky viditelné po první návštěvě, je namístě chodit pravidelně, aby byl efekt ještě lepší…

Masáž potřebuje každý – bez ohledu na věk

Někteří mají možná tendenci tvrdit, že masáže jsou k ničemu a zrovna oni ji vůbec nepotřebují. Ne každý ještě poznal slastné uvolnění během hodinky na masážní lavici, proto nemějme takové názory ostatním za zlé. Pravidelná masáž má tolik výhod, že pokud se na ni odhodláte zajít jednou, určitě budete brzy opakovat. Už jen proto, že když uvidíte výsledek na stavu své pleti, dostanete chuť pokračovat v započatém díle. Projít celým cyklem masáží – tedy například desítkou návštěv v masážním salonu (masáž ale může probíhat i u vás doma, záleží na domluvě) – přináší blahodárné účinky nejen pro pleť. Potěšíte i metabolismus a bezpochyby zaplesá také imunitní systém. Už víte, proč přátelé, kteří chodí pravidelně na masáže, netrpí tolik nachlazeními a jejich pleť je doslova jako samet? A co ještě zvládne pravidelná masáž?

  • Lépe se soustředíte na dýchání. Snažíte se dýchat zhluboka, což zlepšuje kapacitu plic.
  • Bolí vás kosti nebo svaly? Medová masáž (a nejen ona) zmírní bolestivé stavy už napoprvé.
  • Masáž dokáže podpořit nejen ochablý, ale i ztuhlý sval. Je tedy skutečně víceúčelová…

Získáte lepší kondici a budete se na svět více usmívat. Opakování je také matka moudrosti, jak praví starý slogan. Zkrátka a dobře – není důvod, proč nechodit na masáže pravidelně. Jde o dobrou prevenci proti civilizačním onemocněním, a to je samozřejmě jen pomyslná špička ledovce. Masážní lavice vás totiž zbaví nespavosti, únavy a stresu. Kúra rovná se přinejmenším deset návštěv, ať už v masérně (úterý, čtvrtek a sobota) nebo u vás doma. Ideální bude, když rozestupy mezi jednotlivými masážemi budou velmi krátké. Uděláte si čas několikrát týdně? Pak bude efekt nejlepší!

Sedavé zaměstnání znamená nápor na svaly

Sedíte v práci osm hodin denně a někdy děláte i přesčasy, hodně často jste ve stresu, telefonujete a vyřizujete emaily? Potom je masáž právě pro vás – měli byste si alespoň čtyřikrát nebo pětkrát týdně udělat čas, jde přeci jen o hodinku plnou uvolnění, kterou v dlouhodobém horizontu opravdu doceníte. Proč si neudělat radost? Jde o dobrou prevenci proti problémům se svaly, ale také bolestí kosterní soustavy. A v neposlední řadě, platí, že ve zdravém těle je zdravý duch. Tím chceme sdělit všem, kteří ještě o tomto tématu spíše teoreticky uvažují a nemohou se odhodlat, že pravidelná docházka na masáže znamená doslova příval nové energie…

Užijte si masáž medem, vychutnejte si přírodní oleje. Na masážích se nikam nespěchá, naopak, cílem je, abyste si ji co nejvíce užili. Jedna nikdy nestačí, alespoň ne v dlouhodobém horizontu! Masážní kúra aneb deset terapií znamená dlouhodobý efekt, který za jednu jedinou hodinu zkrátka nelze zajistit. Když si ověříte, že účinky na pleť, metabolismus nebo imunitu nejsou jen plané sliby, není důvod, abyste neabsolvovali masáž nanejvýš pravidelně. Byla by škoda nepokračovat v započatém díle, když ovoce bude tak sladké, že? Pravidelná masáž brzy přinese výsledky, záleží samozřejmě na domluvě – ale aby celá kúra měla efekt, desítka návštěv v krátkém časovém horizontu (jako je například 14 dnů), je zcela žádoucí.

Ohodnoťte prosím

5 / 5. 1

Please follow and like us:

Napsat komentář