Masáže pro ajťáky

Masáže pro ajťáky

Strávit celý den za počítačem, v mezičase několik pauz na kávu, oběd a poobědovou siestu. Napadlo vás někdy, jak se budou cítit vaše záda? Sedavé zaměstnání má své výhody i nevýhody a bohužel, do základního výčtu negativ patří i ztuhlá ramena a bolesti v bedrech. Často se ozvou krční svaly, dochází i k pozvolnému zkracování sedacích svalů. Možná jste IT teprve pár let a bolesti příliš nepociťujete, potom je ale namístě věnovat se prevenci. Kromě pravidelného pohybu, kam spadá i občasná procházka po kancelářských chodbách a protažení se, je velmi vhodným řešením právě masáž. V neposlední řadě – pravidelný pohyb nebo přímo aktivní sport nezamezí sám o sobě bolestem.

Nejen syndrom karpálního tunelu

Neustálá práce s klávesnicí a myší, to je základní předpoklad pro rozvoj tzv. syndromu karpálního tunelu. Jde o velmi ožehavý problém, jenž se musí v nejtěžších případech řešit dokonce operativně a rehabilitace není nijak snadnou záležitostí. Ajťáci ale mohou trpět i cervikokraniálním syndromem, jenž stojí za bolestí krční páteře a hlavy – sekundárně může vést i k problémům se zrakem a sluchem. O tinitu jste už určitě někdy slyšeli a bohužel, pískání v uších znemožňuje soustředění se na náročnou kancelářskou práci.

Bolest mezi lopatkami nebo v oblasti kříže je někdy přímo nesnesitelná, zvláště pokud jste už za kancelářskou židlí strávili třeba i celou generaci. Neřešené zdravotní problémy se pak kupí, až ve finále práci vsedě takřka znemožní – daní za ni pak bude bolest, která se bohužel může ještě stupňovat. Namístě je klid, uvolnění, oddych od neustálého pracovního nasazení. Víkendový aktivní sport ale stačit nebude. Proč se nesvěřit do šikovných rukou masérky, která odstraní potíže spojené se sedavým životním stylem? Pokud vás zatím jen trochu bolí za krkem, je nejvyšší čas jednat a snažit se o nápravu. Je to první varování těla, že něco není v pořádku…

Rozhodně nejde jenom o fyzické zdraví

O tom, že je ve zdravém těle zdravý duch, jistě nemusíme dlouho rozmlouvat. Propojení psychické pohody a fyzického zdraví je dokázáno mnoha studiemi, a i ten největší oportunista jistě musí uznat, že je na něm mnoho pravdy. Lidé spokojení sami se sebou mají lepší imunitu a dovedou tedy odolávat různým onemocněním.

Masáže pro ajťáky jsou cílené právě na problematické partie, které namáháte při každodenním sezení u počítače. Dávno pryč už je doba psacích strojů, ale stále jde o tentýž princip – hodiny strávené jen vsedě jsou něčím, na co lidský organismus není dost dobře naprogramován. Speciální masáž vás pak může příjemně uvolnit a napomoci relaxaci svalstva. Hodina, kterou strávíte v naprostém klidu, bez emailů, klepání do kláves, vyřizování telefonátů a hrbení se nad počítačem. Ani opravdu kvalitní kancelářské křeslo není stoprocentní prevencí před bolestí zad. Lepší je kombinovat více prvků najednou. S čím ještě pomůže masáž určená speciálně pro ty, kteří vykonávají kancelářské profese?

  • Zlepšení krevního oběhu. Nezapomeňte, cirkulace krve je při sedavé práci důležitou otázkou.
  • Prevence migrény, rozostřeného vidění nebo dalších problémů souvisejících se zaměstnáním.
  • Potlačení stresu. Každý, kdo vykonává kancelářskou práci dobře ví, o čem stres vlastně je…

Komplexní masáž může napomoci tomu, že problémy spojené s bolavou páteří, ale i bolesti krku, rukou nebo svalstva šíje, se zanedlouho zmírní. Efekt uvidíte už po první hodince strávené na masážním stole, ale pro dlouhodobější výsledky bude lepší chodit na masáže pravidelně. Udělejte si chvilku volna a zajděte na masáž. Vychutnejte si ji plnými doušky, vždyť jde vlastně o přenos pozitivní energie – a tu pak zužitkujte ve své profesi, ať už jste grafikem, copywriterem nebo se zabýváte jinou kancelářskou činností…

 30 minut45 minut60 minut90 minut 
Masáž pro ajt’áky450,- Kč600,- Kč800,- Kč1200,- Kč 
      
Hodnocení
5/5