Dětská masáž

Dětská masáž

Chvilku nikde neposedí, občas zlobí, ale přesto je nadevše milujeme. Naše děti jsou malým zázrakem, díky němuž se každý den trochu zasmějeme. Jejich svět je plný pohádek a her, od předškolního věku pak začínají pozvolna i určité povinnosti. Samozřejmě nemají v životě tolik stresu, jako my dospělí, ale na masáž si určitě zajít mohou. Stačí půlhodinka, pro odrostlejší děti je připravena i šedesátiminutová varianta. Budou to brát v první řadě určitě jako novinku a zábavu, ale je jasné, že masáž je v každém případě i zdraví prospěšná…

Masírování baví i velmi malé děti

Jistě se ptáte, kdy vlastně s dětskou masáží začít? Abychom snad něco neuspěchali, nedošlo ke komplikacím, nedostavil se zbytečný pláč? Nebojte se, tyto masáže prospějí i několikaměsíčním dětem, podpoří psychiku mimo jiné také správné držení těla, které pak nebude v pubertě a dospívání dělat potíže. Vždy se dá individuálně domluvit, půlhodinová masáž prospěje těm nejmenším, ale třeba dvanáctileté dítě už bez problémů absolvuje masáž na celou hodinu. Přichází uvolnění a následný spánek? Ale jistě, i to je cílem masáží u těch nejmenších, neboť jde o důkaz spokojenosti v době, kdy nám děti ještě nic neřeknou slovy.

Doprovod rodiče není na překážku, zvláště u nejmenších dětí je naopak velmi prospěšný i z psychického hlediska – na masážním stole jde pořád o cizí a nové prostředí, takže účast maminky nebo tatínka je jistě plus. Zlepšení cirkulace krve, odplaví toxické látky a posílí nervový systém, a to samozřejmě ještě není vše. Ani v dětském věku nesmí chybět prostor na odpočinek a relaxaci, půlhodinka na masáži je dobrým začátkem.

Bez věkového omezení, bez zbytečného strachu

Pro dětské masáže platí, že jsou prakticky bez věkového omezení a mohou na ně zamířit i děti staré několik týdnů, třeba i společně s maminkami, což ještě více posílí vzájemné pouto. Masáž se snadno přizpůsobí věku a fyzické kondici dítěte, nemusíte se proto obávat, že na vaši ratolest čeká něco, co by nezvládla…

Po soustředěních, závodech, fyzické aktivitě, po sportu i tanci, dětská masáž dobře zregeneruje svalstvo a je plně uzpůsobena pro potřeby našich nejmenších. Přeje si vaše dítě zajít na masáž? Pak mu rozhodně nebraňte a kdyby se mu zatím ještě nechtělo, počkejte – protože nemá smysl jej do něčeho nutit. Blahodárnou je masáž zejména tehdy, pokud děti trpí astmatem nebo bývají často nachlazené. Uvolní totiž psychiku a také dýchací cesty, při dlouhodobém docházení na masáže se také výrazně zlepší imunitní systém, to platí bez ohledu na pohlaví, věk nebo také zdravotní dispozice.

Zajímavá novinka, která je bude bavit

Masáž se začne u nohou, kde se masérka věnuje reflexním bodům, později se dostane výš, až ve finále promasíruje i oblast hlavy a rukou. Masírovat menší děti nebo dokonce miminka je velmi prospěšné, masáže totiž nemají věkové omezení ani jedním směrem – pomohou i seniorům, na masážní lavici se budete dobře cítit bez ohledu na ročník narození. Navíc, přírodní oleje nebo med krásně voní a děti si odnesou zajímavý zážitek…takový, který budou chtít zase zanedlouho zopakovat.

 30 minut 

Dětská masáž

ZDARMA pro:

– dětí s autismem
– děti s Downovým syndromem
– děti s mozkovou obrnou
450 Kč 
Hodnocení
5/5