Lymfatická masáž

Lymfatická masáž

Svět masážních salonů s sebou přináší uvolnění a pohodu, lepší náladu, ale také odpočinek od náročného dne v zaměstnání. Zatímco o cirkulaci krve ví každý, včetně těch, kteří absolvovali zdravotnický kurz nebo přímo ve zdravotnictví pracují, o lymfatickém systému se v naší společnosti zatím příliš nemluví. Jestli je to chyba? Zcela zbytečná otázka, protože správná cirkulace lymfy je velmi důležitá nejen pro správné fungování imunitního systému. Zajít na masáž, která je speciálně zaměřená právě tímto směrem, je tedy rozhodně zdraví prospěšné.

Devadesát minut plných uvolnění a pohody

Připravte se na to, že lymfatická masáž rozhodně nepotrvá pár minut – aby se správně rozproudila lymfa a všechno proběhlo podle představ, bude zapotřebí investovat dokonce až celou hodinu a půl! Ovšem, nebojte se, každá vložená minuta se zhodnotí. Rozhodně nejde jen o kosmetickou věc, která pomůže od celulitidy. Pokud totiž lymfa nefunguje tak, jak má, může způsobovat řadu problémů, a to nejen fyzického rázu. Například…

  • Bolesti hlavy spojené s neustálou (chronickou) únavou. Pocit, jako bychom byli „bez energie“.
  • Časté onemocnění horních cest dýchacích, tedy například chřipka, rýma nebo různé záněty.
  • Otoky v různých částech těla, nejčastěji pak v jeho dolní polovině. Oteklé nohy jsou problém.

A mohli bychom samozřejmě ještě pokračovat, protože lymfatické uzliny jsou zásobárnou bílých krvinek, fungujících v těle jako pomyslná policie – odstraňují cizorodé a toxické látky, bojují s vetřelci, vyčistí tekutiny cirkulující v tkáních. Pokud dobře nefunguje lymfa, nemůže být zcela v pořádku ani krevní oběh, tyto věci spolu zkrátka velmi úzce souvisejí.

Lymfatický systém si zaslouží pozornost…

Zmírnění zdravotních problémů, lepší nálada a duševní zdraví, to vše s sebou nese dobře provedená lymfatická masáž – nechte se hýčkat zkušenou masérkou, která dobře ví, na jaká místa na vašem těle se má zaměřit, abyste se už po pár masážích cítili podstatně lépe. Jistě je pravdou, že lymfatický systém podpoříte tím, že nebudete pít sladké nápoje a dáte přednost vodě nebo bylinkovým čajům, vyhnete se syntetickým tkaninám a naučíte se zhluboka dýchat. Masáží ale rozhodně nic nezkazíte, ba právě naopak!

Lymfatická masáž se netýká jen vybraných partií, nýbrž úplně celého těla. Velmi jemná masáž dovede rozproudit lymfu, jejíž tok je pomalý a neefektivní. Hromadící se lymfa může za otoky, ale také za projevy celulitidy. Pokud si dopřejete tuto masáž pravidelně a začnete se více věnovat zdravému životnímu stylu, tolik nepopulární pomerančová kůže zmizí, tělo se zpevní a opticky tak zhubnete o pár centimetrů nejen v oblasti pasu. Otoky na nohou jsou jasným signálem, že lymfa neproudí, jak by měla.

Stačí vlastně jen jemný tlak…

Jen tak mimochodem, právě jemný tlak je důležitý, protože zatímco silnější by podpořil svalový systém, na lymfu by tak efektivní už nebyl. Mízní uzliny vyčištěné od škodlivých látek, detoxikace těla funguje nejen za pomoci bylinek a vyššího příjmu tekutin. Jen pravidelný pohyb nestačí, jen pití speciálních čajových směsí také ne. Jak by řekli experti na východní medicínu, je třeba postupovat komplexně a občas si také dopřát masáž, po níž se budete cítit doslova jako znovuzrození!

 90 minut
Lymfatická masáž celého těla1200 Kč
Hodnocení
5/5