Relaxační rituál aneb proč byste jej měli podstoupit

ritual

Uvolnění těla a mysli od náročného moderního života, čas, který věnujete jenom sobě. Přesně tak by mohl vypadat relaxační rituál, při kterém si odpočinete od všedních starostí a obnovíte si svou vnitřní rovnováhu. Jde o komplexní proces, jenž nejen rozpustí stres a napětí, ale také zmírní bolest zad, ztuhlost šíje, a navíc osvěží celé tělo. Napětí nás v dnešním světě obklopuje stále významněji. Rituál spojený s duševní i fyzickou relaxací je nástrojem, jenž pomáhá těmto problémům čelit.

Co patří do relaxačních rituálů?

Nezapomeňte, že každý krok je důležitý a relaxační rituál je spíše puzzle, ve kterém nemůžete vynechat nějaký z dílků. Relaxační rituál může zahrnovat meditaci, techniku hlubokého dýchání, ale také masáž, s níž se uvolní napjaté svaly. Nezapomeňte také na kvalitní aromatické oleje, které ještě umocní atmosféru plnou klidu a pohody. Významnou roli může hrát i hudba, jejíž tóny ještě víc podpoří zklidnění těla i mysli. Jste unavení, máte pocit, že je toho na vás moc, trpíte častým stresem? Dopřejte si trochu oddechu, nechte se inspirovat tradičnímu východními rituály, které jsou osvědčené už po staletí. Mimochodem, každý olej má unikátní vlastnosti. Který z nich si zvolíte?

  • Citrusové oleje (bergamot, citron aj.) jsou známé pro své osvěžující a povzbuzující účinky.
  • Eukalyptový olej má silné antiseptické a analgetické účinky. Zmírňuje bolesti svalů a kloubů.
  • Levandulový olej pomůže proti nespavosti a úzkosti, zklidňuje a navozuje příjemnou relaxaci.

Samozřejmě, tohle je jen pár tipů. Každý kvalitní masér vám nabídne více alternativ a zkombinuje je tak, abyste se cítili po každé proceduře mnohem lépe. Mimo uvolnění svalů a zmírnění stresu a napětí pomůže relaxační rituál zlepšit kvalitu spánku a také podstatně zvýšit schopnost soustředění. Sečteno a podtrženo, čeká vás celá řada přínosů, které stojí za zmínku!

Kdy je relaxační rituál opravdu vhodný?

Je doporučován nejen po těžkém dnu v práci nebo po intenzivním fyzickém tréninku, kdy pomůže uvolnit svaly. Relaxační rituál může přijít ke slovu také tehdy, když trpíme chronickými bolestmi, bez ohledu na to, zda jde o migrény nebo bolesti zad. Máte před sebou stresující období? Zvládnete ho lépe, když se ponoříte do svého nitra a naučíte se odpočívat. Tento rituál, který má tradici po celé generace, vám v takových chvílích určitě pomůže. Užitečný může být i tehdy, když před sebou máte skutečnou výzvu, jako je pohovor do nového zaměstnání nebo jiná těžká zkouška. Podpoří také proces hojení a zotavení po nemoci, která vám sebrala mnoho sil.

Každý z nich je skutečně jedinečný

Preferujete klidnou meditaci? Skrývá se úleva pro vaši rozbouřenou duši v aromaterapii? Chcete se naučit technice správného dýchání? Relaxační rituál je vše v jednom, balíček plný úlevy a radosti, se kterým můžete začít ještě dnes. Je to čas, který věnujete sami sobě a péči o své tělo a mysl. Naučte se naslouchat svému tělu a vnímejte pozorně jeho potřeby. Často pak uslyšíte, že chce zpomalit a trochu si odpočinout.

Zpomalte trochu své životní tempo

Můžete v tomto rituálu najít také inspiraci do každodenního života. Pravda, rušných chvilek je v něm hodně, ale měli bychom se také zastavit a naučit se odpočívat. Jedině tak je možné obnovit vnitřní rovnováhu, což je také nejlepší imunita proti různým onemocněním. Moderní životní styl je velmi rychlý, skutečně uspěchaný, a to bez ohledu na region, v kterém žijeme. Pokud propojíte relaxační rituál s masáží, rozhodně neuděláte chybu. Šikovné ruce masérů ještě umocní pozitivní efekt celé akce.

   120 minut
Relaxační rituál  1500 Kč
Hodnocení
5/5