Liftingová masáž obličeje je vhodná pro každého

Liftingová masáž obličeje

Co všechno si představíte pod pojmem lifting? Většina lidí si jistě vybaví plastickou operaci, jejímž cílem je odstranit známky stárnutí v oblasti obličeje nebo krku. V zásadě jde o odstranění přebytečné kůže a podkožního tuku, cílem je odstranění vrásek a mladistvější vzhled. Chirurgický zákrok je obvykle velmi úspěšný, ale počítejte s klidovým režimem po dobu čtrnácti dnů a dalšími omezeními.
Přinejmenším dva měsíce po operaci byste se neměli slunit, bude také nutné dlouhodobě pečovat o jizvy podle doporučení lékařů. Sečteno a podtrženo, lifting je invazivní zákrok, jenž si vyžádá čas a trpělivost. Liftingová masáž je naproti tomu neinvazivní a má pozitivní vliv na vaši psychiku.

Jak dlouho potrvá celá procedura?

Připravte se na zhruba hodinovou masáž, která by se měla pravidelně opakovat. Záhy po první liftingové masáži ale můžete zaznamenat pozitivní efekt, jenž vás motivuje k dalšímu pokračování.
Žádná anestezie, skalpel nebo delší období rekonvalescence. Tento typ masáže je příjemný a vyžádá si jen váš volný čas, je také žádoucí, abyste se maximálně uvolnili, nemysleli na starosti a užili si chvíli plnou odpočinku. Pro maximální efekt je vhodné, když si tuto masáž dopřejete dvakrát týdně. Po několika opakováních je možné zvolnit tempo, ale po nějaké době by se efekt vytratil. Jinak řečeno, asi jednou měsíčně byste si měli naplánovat liftingovou masáž. Efekt pak bude mnohem trvalejší.
Frekvence záleží jen na cílech, které jste si původně stanovili. Úplně přestat se ale nedoporučuje.

Největší benefity liftingových masáží

Proces stárnutí je bohužel neúprosný. Někdy jsou do našeho výrazu obličeje promítány i životní strasti. Emoce, kterým jsme nedali dlouhodobě patřičný průchod, jsou v určitých případech znát už na první pohled. Pokud si naplánujete cyklus liftingových masáží, dostaví se zajímavý efekt. Lepší prokrvení a menší napětí v obličeji a s tím spojená prevence vzniku a rozvoje vrásek. Redukce otoků, projasnění pleti, pozitivní účinek na mimické svaly. A v neposlední řadě také detoxikace pokožky, kdy se toxické látky odplavují přirozenou cestou.

Manuální terapie má svůj hluboký smysl

Vypínací masáž, jak je tento proces rovněž označován, je velmi šetrná. Je zřejmé, že u náctiletých postrádá smysl, ale v jiných věkových kategoriích může mít velmi prospěšná. Nejen pro fyzický vzhled, ale hlavně pro psychiku. A jak se na ni co nejlépe připravit, na jaké věci rozhodně nezapomenout? Co je třeba mít na paměti, než si lehnete na masážní lavici?

  • Aplikace masáže je možná jen na odlíčený a vyčištěný obličej. Takže žádný make-up!
  • Hydratace pokožky je důležitá, pružnost pokožky bude díky ní lepší. Chce to více tekutin!
  • Těžká jídla a alkohol před masáží jsou tabu. Mohlo by to mít negativní efekt na výsledek.

Kdy je liftingová masáž zapovězená?

Jsou případy, kdy byste měli s liftingovou masáží raději ještě počkat. Pokud trpíte poruchou funkce štítné žlázy, nebude pro vás vůbec vhodná. Pokud jste podstoupili injekci botulotoxinu nebo máte za sebou nějaký chirurgický zákrok v oblasti hlavy, musíte být trpěliví. Masáž si užijete až za několik týdnů. Zánět obličejového nervu je také překážkou, masírovat nelze ani při dalších podobných zánětech v oblasti hlavy a krku. A na co nezapomenout? Pánové by se měli oholit, dále nesmíte podcenit pitný režim a více pít (ideálně čistou vodu), efekt masáže bude lepší. Pokud jste nachlazení, bude také lepší počkat, alespoň pár dnů. Pokud se blíží nějaká důležitá událost (svatba, ples, jiné společenské setkání) a chcete vypadat jednoduše skvěle, lze liftingovou masáž také vřele doporučit!

 30 minut45 minut60 minut
Liftingová masáž450 Kč 600 Kč800 Kč
Hodnocení
5/5